Kombi Nasıl Çalışır ?

Kombi, kat kaloriferi ve şofbenin gerçekleştirdiği konunun bir 1 alette entegre edilmesi ile açığa çıkmıştır. yaygın olarak bütün kombiler sıcacık iş suyuna öncelikli çalışır ve Şayet kış pozisyonunda çalıştırıyorsanız, sonradan ısıtma lüzumluluğu da müsaitse kalorifer ısıtmasına çalışır. demek ki evinizi yeni ısıtmaya başladığınız kış aylarında dahi sıcacık hizmet suyu musluğunu açarsanız, kalorifer ısıtmayı ayırıp İlk olarak sizlere sıcacık iş suyu temin eder. farklı 1 bakışla kışın ısınmış 1 hanede sıcacık iş suyu talebinde bulunduğunuzda, kombi aynı zamanda kalorifer ısıtması yapmasa da (radyatörleriniz ve/veya eviniz derhal soğumayacağından) rahatlık eksikliği hissetmezsiniz.
alt taraftaki resimde kalorifer ve sıcacık hizmet akarsuyunun hidrolik iş şemasını şahit olabilirsiniz.

Gaz yakıtla (doğal gaz, tüp gaz/LPG, propan) çalışmakta olan kombiler yanma atmosferini sağladıkları duruma göre Bacalı yada Hermetik olaraktan 2 farklı numunesi vardır.
Bacalı kombi, çevreden kazandığı atmosfer ile gazı karıştırarak yanmış atık gazı yapı bacasından tahliye eden modeldir ve bu tür kombiler kullanılacaksa, yapı bacasının içinden çelik baca ile atık gazın tahliye edilmesi ve kombinin var olduğu çevrenin da (menfezlerle) dış soluk ile daimi olaraktan beslenmesi icap eder.
Hermetik kombi, kapatılmış yanma odasına sahip onlması nedeniyle dış ortam ile kombi baca çıkışı arasında bağlanmış 1 eşmerkezli (iç içe geçmiş) baca seti ile yanması için Esaslı ortamı kazanır ve yanmış atık gazı tahliye eder.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Spam protection by WP Captcha-Free